Dla uczestników

ScienCon 2022

ScienCon 2022 to unikatowe, 4-dniowe wydarzenie w czasie którego studenci fizyki z Polski i zagranicy z pomocą mentorów z najlepszych polskich uczelni i firm będą mieli czas, miejsce i wsparcie by zaplanować swoją przyszłą karierę!

Całe wydarzenie jest zbudowane wokół 24 godzinnego maratonu planowania prac magisterskich i doktorskich z pomocą 12 mentorów związanych ze środowiskiem akademickim oraz przemysłem.

Pozostałe dni, wypełnione wycieczkami krajoznawczymi, wykładami gościnnymi i integracją pozwolą odetchnąć po ciężkiej pracy i nawiązać kontakty w Polsce i zagranicą. Planujemy:

 • 3 niezwykłe wykłady gościnne, które przybliżą nam tematykę wyzwań
 • wycieczkę na Zamek w Chęcinach
 • zwiedzanie laboratoriów Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej
 • ognisko z koncertem zespołu muzyki dawnej “Hudacy z Czeremska”
 • Nations Evening – wieloletnią tradycję {iaps} dzielenia się przysmakami z rodzimych krajów
 • fakultatywną wycieczkę po Warszawie dla chętnych

Opłata rejestracyjna będzie wynosić 230 zł lub mniej, płatne po potwierdzeniu uczestnictwa przez Komitet Organizacyjny. Więcej informacji tutaj.

Maraton

 • 12 zespołów po 4 osoby – łącznie 48 uczestników
 • 24 godzin na pracę (i sen)
 • 12 mentorów z wszystkich ścieżek życia – naukowców, przedsiębiorców i innowatorów
 • Maraton zakończy się krótkimi prezentacjami wyników pracy przed jury złożonym z mentorów i gości
 • Cel: Stworzenie hipotetycznego planu kariery dla każdego uczestnika odpowiadającego na palące potrzeby dzisiejszego społeczeństwa

Wybraliśmy trzy główne wyzwania:

1. Ciemna Strona Cyfryzacji – od bezpieczeństwa naszych danych po socjofizykę

2. Ad Astra – spojrzenie fizyków na eksplorację Kosmosu

3. Koniec Jest Bliski – wyzwania związane z kryzysem klimatycznym oraz skończonymi zasobami naturalnymi

Zależnie od wybranej ścieżki będziecie weryfikować pomysły na badania, wyszukiwać potencjalnych współpracowników, tworzyć nowe rozwiązania oraz wiele, wiele innych. Wszystko zależy od Was i Waszej współpracy z mentorami! By zmotywować Was do pracy najlepsza drużyna w każdym wyzwaniu zostanie nagrodzona. Jury będzie składać się z mentorów oraz gości specjalnych, a kryteria oceny zostaną przedstawione przed początkiem wydarzenia.

Regulamin Maratonu i wydarzenia jest dostępny tutaj.

Mentorzy

Mentorzy to serca, dusze i mózgi naszego wydarzenia! 12 niezwykłych osób z środowiska akademickiego i przemysłowego pomoże Wam zaplanować Waszą przyszłą karierę. Każdy mentor_ka został_a wybrany z uwagi na ich profesjonalne doświadczenie i unikalne umiejętności. Całe grono mentorskie będzie dostępne dla wszystkich uczestników w czasie Maratonu, a tutaj możecie przeczytać więcej o tym kogo zaprosiliśmy!

Uczestnicy – wymagania

 • Uczestnicy dowolnej narodowości są mile widziani
 • Oficjalnym językiem ScienCon 2022 jest język angielski
 • By uczestniczyć musisz być członkiem Polskiego Stowarzyszenia Studentów Fizyki lub International Association of Physics Students {iaps} – jeśli aktualnie nie jesteś członkiem skontaktuj się z nami i pomożemy Ci znaleźć Twój Lokalny Komitet i dołączyć do naszego Stowarzyszenia. Możesz również w trakcie rejestracji zaznaczyć, że nie jesteś obecnie członkiem {iaps} i odezwiemy się do Ciebie.
 • Wszyscy uczestnicy muszą być studentami fizyki lub kierunków pokrewnych (np. astronomia, fizyka techniczna, inżynieria kwantowa… i wiele innych). Studenci wszystkich stopni są mile widziani (studenci studiów licencjackich/inżynierskich, magisterskich i doktoranci).
 • By uczestniczyć w ScienCon 2022 musisz zarejestrować się tutaj, zapłacić opłatę rejestracyjną, zaakceptować Regulamin ScienCon 2022 (w trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego) i przyjechać do Warszawy 31.03.2022.

Miejsce

Gospodarzem naszego wydarzenia będzie Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Centrum należy do Uniwersytetu Warszawskiego i jest w pełni wyposażonym, nowoczesnym centrum konferencyjnym z bazą noclegową. Pięknie wpisane we wnętrze nieużywanego kamieniołomu i rzut kamieniem od zamku w Chęcinach oraz malowniczych Gór Świętokrzyskich Centrum jest idealnym miejscem by oddać się naukowym rozważaniom.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się na wydziale fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Ludwika Pasteura 5A) w czwartek 31.03.2022. Z wydziału fizyki zostanie zorganizowany transport dla wszystkich uczestników do Chęcin oraz z powrotem do Warszawy pod koniec wydarzenia w niedzielę 03.04.2022.

Noclegi: wszyscy uczestnicy zostaną zakwaterowani w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej, w pokojach dwuosobowych w budynkach D lub E. Każdy pokój ma własną łazienkę z prysznicem, biurka oraz dostęp do wi-fi. W każdym budynku na korytarzu dostępny jest czajnik elektryczny i lodówka, a organizatorzy ScienCon zapewnią kawę, herbatę, cukier i mleko niezależnie od planowanych posiłków i przerw kawowych. W duchu oszczędzania zasobów naturalnych zachęcamy uczestników do przywiezienia własnych butelek na wodę i kubków na ciepłe napoje.

Prosimy wziąć pod uwagę, że Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej jest 20 minut piechotą (w jedną stronę) od najbliższego sklepu.

Więcej informacji o ośrodku na: https://www.eceg.uw.edu.pl/

Informacja dla niepełnosprawnych

Jako Komitet Organizacyjny ScienCon 2022 postaramy się zapewnić wszystko czego potrzebujesz by uczestniczyć w naszym wydarzeniu. Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej jest przystosowane do ruchu wózków inwalidzkich (więcej o tym, możesz przeczytać tutaj). Jeśli potrzebujesz asystenta lub tłumacza języka migowego zapewnimy mu darmowy udział w ScienCon 2022. Jeśli możemy Ci pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami.

FAQ

Q: Jak dojadę do Chęcin?

A: Wystarczy, że dojedziesz do Warszawy, na ul. Ludwika Pasteura 5A (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski) w czwartek 31.03.22 przed 15.00 – stamtąd wszyscy odjeżdżamy do Chęcin.

Q: Chcę przyjechać prosto do Chęcin, jak dojadę?

A: Jeśli chcesz przyjechać bezpośrednio do Chęcin daj nam znać wcześniej (m.zawadzki@sciencon.edu.pl), żebyśmy wiedzieli gdzie i kiedy się Ciebie spodziewać. W nawigacji wyszukaj Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, znajduje się ono 17 km pod Kielcami, obok zamku w Chęcinach.

Q: Czy mogę zgłosić całą 4-osobową drużynę na ScienCon?

A: Zgłoszenia na ScienCon przyjmujemy indywidualnie. Drużyny zostaną przydzielone pierwszego dnia przez organizatorów na podstawie formularzy zgłoszeniowych starając się uwzględnić jak najwięcej osobistych preferencji.

Q: Czy ten 24-godzinny maraton jest naprawdę maratonem? (np. uczestnicy nie mogą w tym czasie spać)?

A: Szczerze wierzymy, że sen, zdrowie i dobrostan są niezwykle istotnym elementem jakiekolwiek sukcesu. Zachęcamy wszystkich uczestników w trakcie Maratonu, by znaleźli czas na sen, jedzenie, spacery i inne przerwy w pracy. Wszyscy mentorzy będą mieli 8 – 10 godzin przerwy w trakcie Maratonu. Zarządzanie czasem w trakcie Maratonu będzie jednym z kryteriów oceny pracy zespołów w trakcie Maratonu (czyli: znalezienie czasu na sen z którym zgadza się cała drużyna będzie policzone zespołowi na plus jako dobre planowanie.)